Як правильно вибрати газовий лічильник

Як правильно вибрати газовий лічильник

Лічильники газу поділяються на побутові, комунальні та промислові, класифікуються з витрат газу на годину. Газові лічильники, як і інші сучасні товари представлені широким асортиментом. Лічильники та комунікації газопостачання встановлюються на довгостроковий період експлуатації, тому в першу чергу потрібно подумати про тривалість та безпеку обраної вами моделі лічильника газу.

Газові лічильники за принципом дії поділяються на чотири основні групи: турбіни, роторні, мембранні та вихрові. У побутовому секторі переважно використовуються лічильники мембранного типу. Основними перевагами мембранних газових лічильників є: простота в експлуатації, економічність та висока точність розрахунків. З мембранними газовими лічильниками у вас не виникнуть проблеми впливу магнітних полів на показники та появи газу під склом циферблату.

Побутовий лічильник газу встановлюється у приміщеннях, квартирах чи приватних будинках. Лічильник може бути встановлений як у приміщенні, так і на вулиці. Якщо ви хочете оплачувати тільки фактично спожитий газ, то вам рекомендується встановити лічильник. Якщо ви рідко використовуєте газове опалення, він дозволить вам заощадити гроші, а його придбання та встановлення швидко окупиться.

Як правильно вибрати лічильник газу?

Типорозмір необхідного лічильника залежить від максимального споживання газу існуючих приладів. Наприклад, 4-конформна кухонна плита має витрату 1,5 м³/год, колонка – 1,5 м³/год, котел – 1,2-2,5 м³/год. У паспорті будь-якого газового обладнання обов'язково зазначено витрати газу на годину. Маркування на лічильнику G 1,6 означає, що пропускна спроможність газового лічильника становить від 0,016 до 2,5 куб. м газу, відповідно, маркування G 2,5 – від 0,025 до 4 куб. м, G 4 – від 0,04 до 6 куб. м, G 6 – від 0,06 до 10 куб. м, G 10 – від 0,10 до 16 куб. м, G 16 - від 0,16 до 25 кубометрів і таке інше.

Якщо скласти всі дані споживання газових приладів, що існують у будинку, отримаємо цифру, яка допоможе визначити необхідний для встановлення типу лічильника. Якщо у квартирі встановлена лише газова плита, то буде достатньо лічильника G 1,6. Газова плита використовує приблизно 1 куб. м газу за годину. Якщо у квартирі також встановлена газова колонка, то краще придбати лічильник з маркуванням G 2,5. Лічильники бувають з напрямком потоку газу зліва направо (газ йде ліворуч) та праворуч наліво (газ йде праворуч). При придбанні лічильника важливо враховувати розташування газового трубопроводу та плити у вашій кухні.

Куди звертатись за монтажем газового лічильника?

Насамперед, ми рекомендуємо вам звертатися до місцевого постачальника газу, уточніть у нього деталі щодо встановлення лічильника газу. Лічильник Ви можете придбати самостійно за найвигіднішою для вас ціною або надати його для встановлення фахівцям газового господарства. Також ви можете придбати лічильник у газовому господарстві. У будь-якому випадку встановлення лічильників газу повинно здійснюватися ліцензованими фахівцями. Існує багато специфічних правил та положень, які мають бути обов'язково виконані для того, щоб було надано дозвіл на експлуатацію газового лічильника. Крім того, монтаж також залежить від особливостей кожної конкретної моделі газового лічильника та розташування газових труб, приладів тощо.