0 грн
Зробити замовленняЩо потрібно знати про повірку лічильника газу
На численні питання споживачів щодо перевірки побутових лічильників газу відповідає начальник Науково-виробничого відділу метрологічного забезпечення вимірювань тиску та кількості газів ДП «Укрметртестстандарт» Онушко Василь Володимирович
З метою забезпечення 100% обліку газу для всіх категорій споживачів та уникнення застосування норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників було прийнято Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Для забезпечення повного комерційного обліку природного газу в побуті було вжито заходів щодо оснащення в повному обсязі квартир та приватних будинків, в яких проживає населення, лічильниками газу. Згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», усі засоби вимірювальної техніки, зокрема, та побутові лічильники газу, підлягають періодичній повірці через певний проміжок часу – міжповірочний інтервал.
Як часто потрібно повіряти побутові лічильники газу?
Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника та виробника.
Хто має платити за демонтаж, транспортування та монтаж приладів обліку?
Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2246 від 09 грудня 1999 р., періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), фізичних осіб, що здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.
Коли лічильник демонтовано, за якими тарифами нараховуватиметься плата за спожитий газ?
На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту пов'язаного з такою повіркою або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду. У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки зі споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період попереднього року або фактичний період споживання, якщо він становить менше шести місяців даного споживача.
Якщо лічильник вчасно не повірений, чи дійсні його показання? Яку відповідальність передбачено законодавством за несвоєчасну перевірку приладів обліку газу?
Якщо термін повірки минув, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад, відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), показання лічильника вважаються недійсними. Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» особи, винні у порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, притягуються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Щоб Ви порадили споживачам?
Хотів би порадити споживачам не здійснювати жодних спроб занизити показання лічильника газу, тому що це насамперед небезпечно для споживача та оточуючих і призводить до пошкодження лічильника, повірочного тавра, цілісності пломб. А штрафні санкції значно вищі за «зекономлені» метри кубічні.